napisz do nas

Szybki kontakt


Niepoprawnie wypełniony formularz!

Nie udało się wysłać formularza!

Formularz został wysłany!

Czym i jak karmić gołębie?

Zarówno rodzaj, jak i ilość karmy mają ogromny wpływ na zdrowie, zachowanie oraz formę lotową gołębi. W zależności od pory roku powinniśmy karmić gołębie różnymi mieszankami nasion. Czym więc karmić nasze gołębie, aby im pomóc, a nie zaszkodzić?

Pierzenie

Okres pierzenia to czas, w którym gołębie - jak można zauważyć - jakby trochę chorują. Są wówczas osowiałe, często mają nastroszone pióra. W tym czasie potrzebują energii na formowanie nowego upierzenia. Na okres pierzenia rekomendowane są mieszanki z dodatkiem nasion i ziaren oleistych, a wśród nich rzepaku, konopi i słonecznika. Oprócz ziaren bogatych w tłuszcz, w karmie musi się znaleźć również odpowiednia ilość białka (składnika budulcowego) np. w postaci peluszki, czyli grochu.

Zima

Zimą gołębie należy karmić do syta. Nie potrzeba im jednak jakichś specjalnych mieszanek. W tym czasie gołębie powinny dostać „wszystkiego po trochu”, czyli zrównoważoną mieszankę. Karma nie powinna być ani zbyt bogata energetycznie, ani też nazbyt uboga. Powinna zawierać zarówno ziarna wysokobiałkowe, ale również bogate w tłuszcz. Są hodowcy, którzy w mieszance zimowej preferują pokaźny dodatek jęczmienia, czy owsa.
Nasze ptaki należy rozpocząć karmić „na bogato” przede wszystkim wtedy, gdy zamierza się je łączyć w pary. Dzięki takiej diecie, wprowadzonej najlepiej na tydzień przed łączeniem, ptaki mają więcej energii i bardziej podobają się partnerom! 

Wiosna

Po zimie, przed łączeniem w pary gołębie karmimy już „na bogato”. Dobrze dać im karmę wysokobiałkową z dodatkiem czegoś extra np. mieszanki dla ptaszków śpiewających. Najlepszym czasem na łączenie gołębi w pary jest początek marca, choć są także hodowcy, uprawiający tzw. lęgi zimowe, czyli łączący ptaki już z końcem listopada. To jest 
już jednak zupełnie osobna historia…

Hurtowa sprzedaż karm dla ptaków


zobacz ofertę ››